Aktualności - PPA 2011

Oni powalczą o Złotego Tukana!

2011-03-25 10:04:14

Dzisiaj wieczorem dowiemy się, kto wyjedzie z Wrocławia ze statuetką Złotego Tukana i czekiem na 10 tysięcy euro. O godz. 20:00 w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia koncert finałowy 32. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Prezentujemy finalistów:

Marta Ledwoń


Jest z Oświęcimia, uczyła się tam w technikum budowlanym, zdecydowała jednak zdawać egzaminy na specjalizację wokalną Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST, którą to szkołę ukończyła w 2008 roku. Współpracuje z Teatrem Kamienica w Warszawie, Teatrem Współczesnym i Teatrem Barakah w Krakowie.


 
Zaśpiewała  „Tłum” z repertuaru Edith Piaf, w aranżacji Mateusza Pospieszalskiego, i „Myszkę Miki” z repertuaru czeskiego barda Jaromira Nohavicy w aranżacji Marcina Partyki.
 
Jan Mędrala


Pochodzi z Krakowa. Od 7. roku życia śpiewał w Chórze Chłopięcym Filharmonii Krakowskiej, który niejednokrotnie – oprócz projektów z muzyką klasyczną – współpracował również z artystami Piwnicy pod Baranami. Podczas studiów na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie brał udział we wspólnym, niezależnym przedsięwzięciu organizowanym wraz ze studentami PWST – w musicalu „Wampir”, przy którego realizacji pomagali m.in. Marta Stebnicka, Ewa Kornecka, Anna Polony i Jerzy Stuhr. Śpiewa kontratenorem. Główną dziedziną jego specjalizacji jest historyczne wykonawstwo muzyki dawnej, którego uczył się m. in. w Królewskim Konserwatorium w Hadze. Śpiewał główną rolę w operze „Orfeusz i Eurydyka” Glucka na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Koncertuje i nagrywa w Polsce i zagranicą. Obecnie związany z Cappellą Cracoviensis. Współpracuje również z wykonawcami muzyki rozrywkowej takimi jak Gooral. Interesuje się historią i bieżącymi odkryciami naukowymi, uwielbia wieś i górskie wycieczki ze swoją dziewczyną – wiolonczelistką.


 
W konkursie zaśpiewał piosenki do słów Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, z muzyką Grzegorza Marciniaka.
 
Szymon Mysłakowski

Pochodzi z Krakowa. Choć nigdy nie planował przygody z teatrem (i do niedawna nie spodziewał się nawet, że będzie śpiewał), krakowską PWST ukończył w 2004. Pracuje teraz w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Jest tatą, żeglarzem i ma psa.


 
Zaśpiewał „Titine” ze spektaklu Wojciecha Kościelniaka „Summertime” w kaliskim teatrze i "Balladę z trupem" Wasowskiego i Przybory.
 
Joanna Oleś

Pochodzi z Zebrzydowic koła Cieszyna. Obecnie studiuje filologię angielską na Uniwersytecie Opolskim. W Opolu uczęszcza na zajęcia Wokalnego Studia Kształcenia Jazzowego. Wszystko zaczęło się od konkursów recytatorskich (pierwszy w V klasie szkoły podstawowej). Później dołączyły konkursy piosenki i przeglądy poezji śpiewanej.  Zamiłowanie do muzyki, szczególnie do piosenki francuskiej wiąże się z pewnym wspomnieniem. W IV klasie szkoły podstawowej wychowawczyni Joanny musiała przeprowadzić losowanie dodatkowego języka obcego. Wszystkie dzieci oprócz języka angielskiego chciały uczyć się niemieckiego. Prosiła wtedy los, żeby z wiaderka wyciągnąć karteczkę z napisem „niemiecki”. Wylosowała „francuski” i była… załamana! Była pewna, że tego języka nie polubi. Myliła się jednak bardzo.


 
Zaśpiewała dwie piosenki z repertuaru Edith Piaf: „La foule” i „Jej rejon to był plac Pigalle” (w tłumaczeniu Marcina Sosnkowskiego).
 
Alicja Pyziak

Pochodzi z Bielawy, w maju skończy 20 lat. Mieszka teraz we Wrocławiu, gdzie uczęszcza na zajęcia do MDK Wrocław Śródmieście – jest członkinią grupy ImPresja, prowadzonej przez Halinę Bednarek i Krzysztofa Słupianka. Jak mówi, w stronę aktorstwa pchnęła ją... gaśnica, która spadła jej na głowę w jednym z teatrów. Ponieważ bardzo bolało, ma nadzieję, że był to znak. Nie ukrywa, że bardzo chciałaby któregoś dnia wybiec z jednej ze szkół teatralnych z tytułem magistra sztuki, i choć nie wie, czy do zawodu aktora się nadaje, jest pewna, że to jedyna rzecz, jaką chciałaby w życiu robić.


 
Zaśpiewała „Grawitację” Grzegorza Ciechowskiego i „Gaz” Jacquesa Brela.
 
Krzysztof Szczepaniak

Wrocławianin w Warszawie. Śpiewa, bo lubi, i sprawia mu to dużą frajdę – choć otoczeniu nie zawsze. Uwielbia musicale, operetki i wszelkie muzyczne przedsięwzięcia. Studiuje na II roku warszawskiej Akademii Teatralnej, ale bardzo jest rad, że bierze udział w tak ważnym festiwalu właściwie „u siebie w domu”.


 
Zaśpiewał trzy „śmiertelnie poważne” piosenki: „Prosektorium” i „Ostatnią posługę” Macieja Zembatego oraz „Jak zabić gacha żony swej” Jacquesa Brela.

Małgorzata Wojciechowska

Urodziła się w Miliczu, ukończyła PWST w Krakowie w roku 2006. Otrzymała wiele nagród na festiwalach piosenki, nagrody za autorstwo tekstów, stypendium miasta Kraków dla młodych twórców. Lubi: psy, Bacha i kapuśniak. Nie lubi: cwaniaków, kminku i Pałacu Kultury. Umie: grać, śpiewać, pisać i robić na drutach. Nie umie: pchać się oknem i piec ciast. Powinna: dać dyla z Warszawy do Wrocławia, który kocha. Zrobi to w końcu.



W konkursie zaśpiewała „Tęsknisz” („Missed me”) Amandy Palmer i „Boję się tej melodii” Przybory i Wasowskiego.

Źródło: PPA

Słowa kluczowe: marta ledwoń jan mędrala syzmon mysłakowski joanna oleś alicja pyziak Krzysztof Szczepaniak Małgorza
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Joanna Oleś ze Złotym Tukanem
Joanna Oleś ze Złotym Tukanem

Joanna Oleś pochodzi z Zebrzydowic koła Cieszyna. Obecnie studiuje filologię angielską na Uniwersytecie Opolskim.

Oni powalczą o Złotego Tukana!
Oni powalczą o Złotego Tukana!

Dzisiaj wieczorem dowiemy się, kto wyjedzie z Wrocławia ze statuetką Złotego Tukana i czekiem na 10 tysięcy euro.

Folk`s not dead
Folk`s not dead

Jej muzyka to zaskakujący miks etno i elektro, sacrum i profanum, nowoczesności i odwieczności, gorąca i zimna. Tanya Tagaq wystąpiła w Synagodze pod Białym Bocianem.

Ostatnio dodane
Joanna Oleś ze Złotym Tukanem
Joanna Oleś ze Złotym Tukanem

Joanna Oleś pochodzi z Zebrzydowic koła Cieszyna. Obecnie studiuje filologię angielską na Uniwersytecie Opolskim.

Hipnotyzująca Cibelle
Hipnotyzująca Cibelle

Cibelle na scenie omamia. Nietuzinkowa uroda w połączeniu z fenomenalnym głosem sprawia, że nie można oderwać się śmiałych wykonań.

Popularne
Student z Łodzi wygrał konkurs 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej
Student z Łodzi wygrał konkurs 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Złoty Tukan i 25 tys. zł trafiły w tym roku do Macieja Musiałowskiego.

Sex Drugs & Monodram
Sex Drugs & Monodram

Arkadiusz Jakubik wciela się w postać sfrustrowanego, starzejącego się rockmana, bożyszcza tłumów i rockendrolowca buntownika.